Śniadanie w Chmurze: 22 sierpnia!

23 August • Wydarzenia

We wtorek 22 sierpnia zespół Adtraction Polska uczestniczył w spotkaniu na temat: “Większa sprzedaż pożyczek gotówkowych i skuteczna windykacja.” (spotkanie z cyklu Śniadania w Chmurze, zorganizowane przez Focus Contact Center).

Ogólnym celem wydarzenia było pokazanie, jak nowoczesne narzędzia do zarządzania komunikacją pozytywnie wpływają na sprzedaż produktów czy usług i efektywną komunikację z klientami. Co za tym idzie: naturalnie przyczyniają się do zwiększenia zysków firmy.

Dzięki sprawnej wymianie informacji wewnątrz danej firmy i na zewnątrz: kontakcie z zainteresowanym, firma nie tylko poprawia swój wizerunek w oczach klienta, ale też wyprzedza konkurencję oraz redukuje koszty obsługi i komunikacji w firmie.

Pierwsza część Śniadania w Chmurze poświęcona była wyszczególnieniu i omówieniu największych problemów firm pożyczkowych, pojawiła się też ciekawa propozycja rozwiązań od Prowadzącego: m.in. szybka i spersonalizowana reakcja – i co także niezbędne – istota wiedzy kliencie i przyporządkowanie mu jednego opiekuna w procesie komunikacji. W kolejnej części prezentacji zostały przedyskutowane problemy firm windykacyjnych i rozwiązania na skuteczne dotarcie do dłużnika. Prowadzący wspomniał też o tym, co jest przyczyną pojawiających się reakcji ze strony dłużnika, które uniemożliwiają nam często dalszą drogę do kontaktu z nim.

Zarówno w przypadku firm pożyczkowych, jak i windykacyjnych, skuteczna komunikacja i szybkość reagowania okazują się jednymi z kluczowych aspektów w procesie przekonania klienta do wyboru naszego produktu. Nie należy zapominać również o tym, żeby ciągle pracować nad:

  1. doskonaleniem przebiegu rozmowy z klientem (w celu zwiększenia skuteczności ofertowania);
  2. o systematyczności;
  3. o sięganiu po nowoczesne rozwiązania dla ułatwiania pracy naszemu zespołowi i w celu skutecznego zarządzania – tutaj dobrym przykładem jest Focus SiteCall, który jak się okazuje, może przyczynić się do dwukrotnego wzrostu leadów na stronie www.

Bardzo ciekawa część końcowa – omawialiśmy kwestię przepadających leadów, co jest tego powodem i gdzie należy szukać rozwiązań. Jak się okazuje, możemy o 40% zwiększyć efekt jeśli reakcja na zainteresowanie się produktem (reakcja na lead’a) na naszej stronie nie przekroczy 3 min. Istotne jest też to, jak zbudowany jest formularz kontaktowy, ponieważ klient nie zawsze jest zadowolony z faktu, że musi zostawiać o sobie dużo szczegółowych informacji na stronie i tym właśnie bardzo często się zniechęca.