Trzy strategie polepszenia zarobków właścicieli witryn

Celem posiadania programu afiliacyjnego jest zarabianie pieniędzy. Jeśli chodzi o ulepszenie strony internetowej i zwiększenie konwersji pierwszym pytaniem, które często zadajemy jest” Od czego zacząć? Prowadzi ono z reguły do całej listy ulepszeń, których można dokonać w programie lub na pewnej stronie aby ją przetestować i zoptymalizować.

Są jednak trzy platformy programistyczne, które wydawcy mogą używać do opracowania strategii dopasowanej do własnej witryny, prowadzącej do zwiększenia poziomu zarobków.

Strategia nr 1: Zwiększyć współczynnik konwersji

Ta strategia w teorii brzmi bardzo prosto, ale może wymagać sporo pracy. Ilu użytkowników twojej strony wykonuje kolejne kliknięcia lub dokonuje zakupu? Jak doprowadzić do zwiększenia konwersji?

Aby zwiększyć konwersję należy dokonać optymalizacji konwersji. Istnieją firmy , które zajmują się pomaganiem klientom wyłącznie w zwiększeniu sprzedaży poprzez takie właśnie zmiany.

Jakich zmian musisz dokonać na twojej witrynie zależy całkowicie od tego, jaki ma ona charakter i jakiego rodzaju użytkownicy ją odwiedzają. Jedynym sposobem aby się o tym przekonać jest przetestowanie strony internetowej. Jednak testowanie dwóch wersji w różnych odstępach czasu nie jest dobrym pomysłem dlatego, że mogą tu mieć wpływ czynniki zewnętrzne. Na przykład jeden z terminów testowania może przypadać bliżej wypłaty pensji albo przed okresem szczytu.

Zamiast tego należy przeprowadzić testy A/B lub testy z wieloma zmiennymi. Test A/B to metoda badawcza polegająca na porównaniu dwóch wersji strony internetowej w tym samym okresie czasu wykorzystując tę samą liczbę użytkowników. Mówiąc prościej, co drugi użytkownik odsyłany jest do innej wersji strony funkcjonującej. Google Analytics posiada możliwości testowania różnych wersji tej samej strony.

Testy z wieloma zmiennymi polegają na tworzeniu wariantów dwóch lub wielu obszarów witryny, co pozwala na stworzenie dużej liczby wersji danej strony. Do zbadania, która wersja ma większy współczynnik konwersji potrzebna jest jednak duża grupa użytkowników witryny.

Testy A/B i z wieloma zmiennymi mogą być wykorzystywane do badania wielu różnych cech strony internetowej, od jej zaprojektowania po tekst. Może to dotyczyć na przykład prostszego formułowania poleceń, zmiany koloru w projekcie strony lub zmian w layoucie. Istnieje wiele narzędzi, które pozwalają na przeprowadzanie różnych rodzajów testów. Wiele z nich można używać bezpłatnie w określonym terminie.

Pomyśl również o zbadaniu technicznych aspektów witryny. Czas ładowania strony to najczęstsza przyczyna dla której użytkownik ją opuszcza. Jeśli chcesz przetestować prędkość ładowania możesz to uczynić przy pomocy strony Webpagetest.org.

Potrzebujesz więcej infomacji?

Więcej informacji możesz znaleźć na stronie.

Strategia nr 2

Jeśli chcesz zwiększyć konwersję, nie tylko współczynnik jest tu istotny. Należy również zbadać, ilu masz użytkowników. To może zabrzmieć jako coś oczywistego, ale zwiększenie liczby użytkowników i utrzymanie tego samego współczynnika konwersji może spowodować wzost poziomu dochodów.

Jeśli nowi użytkownicy warci są więcej niż czas i ewentualne fundusze, które poświęcasz na to by ich zachęcić do odwiedzania twojej strony, to jest to dobra inwestycja. Pamiętaj, by ten nowy ruch na stronie miał taki sam współczynnik konwersji jak poprzedni. Nie ma sensu pozyskanie 100 000 nowych użytkowników, jeśli żaden z nich nie wykonuje konwersji.

Optymalizacja stron pod względem wyszukiwarek

Jeżeli jeszcze nie zacząłeś optymalizacji stron pod kątem wyszukiwarek, czas to zrobić. Jest to bardzo dobry sposób na przyciągnięcie klientów na twoją stronę internetową. Zaletą optymalizacji wyszukiwarek jest to, że praca włożona w ten proces daje wyniki utrzymujące się przez długi czas, w odróżnieniu od reklam, które przestają się ukazywać po wyczerpaniu budżetu. Pisaliśmy już wcześniej na temat podstawowej optymalizacji wyszukiwarek dla właścicieli witryn. Można się tu dowiedzieć się, jak zacząć optymalizację wyszukiwarek twojej strony internetowej.

Facebook

System WordPress posiada wiele rozszerzeń, które automatycznie publikują aktualizację twojej strony na Facebooku, kiedy zamieszczasz nowe informacje na twojej witrynie. Zachęcając użytkowników do odwiedzania twojej strony na Facebooku, przypomninasz im również, by weszli na twoją witrynę i zapoznali się z nowymi informacjami. Do tego celu polecamy plugin SNAP (Social Networks Auto Poster).

Ważne jest, aby osoby, którym podoba się twoja witryna były zaangażowane w to, co jest na niej publikowane. Algorytmy Facebooka są tak skonstruowane by strony zamieszczające aktualizacje, które się nikomu nie podobają, którymi nikt się nie dzieli i których nikt nie odwiedza, powoli spadały i ukazywały się coraz mniejszej liczbie fanów twojej witryny. Tylko niewielki procent fanów strony może zobaczyć, co jest tam napisane a to z kolei oznacza jak ważne jest publikowanie infomacji wzbudzających zainteresowanie użytkowników.

Google Adwords

Google Adwords to system reklamowy Google. Jest on często skuteczny ponieważ reklamodawca może wybrać opcję płacenia tylko za te reklamy, które są odwiedzane przez użytkowników. Jeżeli nie zostaną wprowadzone żadne zmiany w reklamach podczas ich tworzenia, są one wyświetlane zarówno w Google jak i na stronach współpracujących. Poczytaj więcej o Google Adwords na strone.

Strategia nr 3: Podnieś jakość użytkowników, ale zachowaj tę samą liczbę

Znajdź lepszych użytkowników. Czy zwracasz się do właściwych klientów? Czy ci, którzy odwiedzają twoją stronę, warci są czasu i energii, którą im poświęcasz?

Aby podnieść jakość ruchu należy po prostu znaleźć właściwych użytkowników. Można tego dokonać poprzez zidentyfikowanie twoich najlepszych źródeł ruchu na stronie i znalezieniu przyczyny, dlaczego mają one lepszą konwersję. Następnie powinieneś włożyć więcej energii w uzyskanie większego ruchu poprzez te same źródła.

Aby dotrzeć do właściwych użytkowników strony wystarczy dokładniej podać dokąd prowadzi link na który klika użytkownik. Jest to ważne jeśli zamieszczasz reklamy i płacisz od kliknięcia.

Optymalizacja to ulepszenia na bieżąco

Czas, budżet i doświadczenie to kilka z głównych powodów dla których sprzedawcy i wydawcy nie są w stanie wprowadzić tych trzech strategii na raz.

Ale to nie musi być trudne. Zacznij od taktyki, która według ciebie ma największą szansę na poprawienie twojej witryny a następnie pracuj dalej, używając jej jako punktu wyjścia. Twój wybór powinien opierać się na analizie informacji, doświadczeniu i zasobach finansowych.

Pamiętaj, że optymalizacja to wprowadzanie ulepszeń na bieżąco. Nie ma “idealnego” rozwiązania ponieważ ludzie, motywacja i czynniki zewnętrzne wciąż się zmieniają. Postaraj się być jak najbliżej najlepszego rozwiązania i pracuj nad nim dalej.